Rreth Nesh – Fit Food

FitFood

Fit Food është vendi ku do të njihni kuptimin e vërtetë të ushqimit të shëndetshëm e të freskët, për të mos e braktisur më kurrë pastaj.

Iniciativa e një çifti të ri, Klatoni dhe Matina, të cilët përmes regjimit ushqimor dhe aktivitetit fizik transformuan jetën e tyre, për të frymëzuar më pas edhe njerëz të tjerë që të ndryshonin si ata.

Klaton Kumaraku, një dizenjator grafik, i cili la pas jetën sedentare në zyrë, e shoqëruar me fast food dhe alkool, për t’ju dedikuar palestrës dhe zbuloi pasionin e tij të dytë – kulinarinë. Sot është një nga trajnerët më të kërkuar personal të Fitness dhe drejtues i kompanisë FitFood.

Matina Cobo, mjeke e përgjithshme, la pas jetën pasive të studentit të mjekësisë duke i shtuar ditës së saj disa orë stërvitje në palestër dhe studimit të nutricionit; sot një mjeke dietologe në krye të kompanisë FitFood.

Nisur si një biznes i vogël që furnizonte klientët e palestrave ku ushtronin, për t’u bërë sot kateringu më i madh i shëndetshëm në Tiranë.

Kompania shërben çdo ditë në rrethin e TIranës ushqime plot shije, te freskëta, me larmi ingredientësh, organike dhe të shëndetshme. Menu të larmishme sipas preferencës së kujtdo (dieta dobësimi ose shtimi në peshë, fitness, business lunch, vegjetariane, vegane, keto, diabetike, antikolesterol, etj) gatuar me erëza të ndryshme ballkanike, orientale, aziatike dhe tradicionale vendase për të prodhuar shijet më të mira dhe më të shëndetshme.

Çdo ushqim është i cilësisë më të mirë në treg, gatuar me kripë rozë Himalajane dhe me sa më pak vajra vegjetale. Puna në grup e kuzhinës dhe dietologes bën që FitFood të nxjerrë menutë më të plota, me kaloritë e duhura, me vitamina, kripëra dhe minerale për një shëndet sa më të plotë.

Ju ftojmë të provoni gatimet tona; FitFood është ushqimi që mund t’i besoni shëndetin tuaj!

Benefitet

Përse klientët na zgjedhin ne

Vaktet tona të përgatitura me kombinime unike ju sigurojnë ushqimin që ju nevojitet për të arritur në mënyrë të sigurt humbjen/ shtimin e peshës dhe qëllimeve të tjera që lidhen me shëndetin.

 • Produkte natyrale
  Ingredientët më të freskët të stinës në proporcionet e duhura për një dietë të balancuar
 • Pjata të shumëllojshme
  Do të gjeni menu të shumëllojshme duke kombinuar përbërësit më të mirë për të sjellë pjata unike
 • Paketim ekologjik
  FitFood përdor Paketime Ushqimore 100% Ekologjike
 • Pa skuqje
  Çdo ushqim është i cilësisë më të mirë në treg, gatuar pa skuqje
Planet e të ushqyerit

Zgjidhni Dietën tuaj

Go top