4.60 

I njohur si gjalpi me vlerat më te larta mikronutritive. Ka sasi të lartë antioksidantësh (lignans) që mbrojnë nga kanceri, luftojnë inflamacionin madje edhe infeksionet bakteriale. Ka shumë fosfor e manganez që luftojnë osteoartritin dhe mbajnë kockat të forta. Njihet për vetitë mbrojtëse të sistemit nervor sidomos kundër demencës. Ul riskun për diabetin tip 2.

Category:

Description

I njohur si gjalpi me vlerat më te larta mikronutritive. Ka sasi të lartë antioksidantësh (lignans) që mbrojnë nga kanceri, luftojnë inflamacionin madje edhe infeksionet bakteriale. Ka shumë fosfor e manganez që luftojnë osteoartritin dhe mbajnë kockat të forta. Njihet për vetitë mbrojtëse të sistemit nervor sidomos kundër demencës. Ul riskun për diabetin tip 2.

Vegane – Produkte të përshtatshme për veganët
– Organike & artizanale – Gjalpe nga 100% fruta të thata prodhuar me dashuri në punishten e Fit Food
– Gluten free – Gjalpet janë pa gluten
– Pa laktozë – Gjalpet janë pa laktozë
– Pa OMGJ – 100% organike pa sheqer, kripë ose konservantë të shtuar
– Ketogenike – Produkte të përshtatshme për dietën ketogjenike

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “GJALPE SUSAMI (TAHINI)”

Your email address will not be published.

Go top